departement Somme

Departement Somme

CWGC begraafplaatsen

Departement Somme

info - plan

aantal

opmerkingen

44

-William Howard Curtis, soldaat bij de Canadian Infantry werd onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Aliassen
soldaat J. Fulton diende onder het alias J. Watt bij de Canadian Infantry.
soldaat C.F. Hesch diende onder het alias C. White bij de Canadian Infantry.


960

-Stephen Gray Latham, luitenant-kolonel bij het Northamptonshire Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Service Order en tweemaal met het Military Cross (DSO, MC and Bar).


-de luitenants Arthur Leslie Rush en Hugh Gordon Garland, de onderluitenant F. Lethbridge, compagnie sergeant-majoor Rowland Harris Dennis, sergeant William Jennings, de korporaals Robert Reginald Chapman, John Cooper, William Hamley Healey en William Overend Wilson werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM). Compagnie sergeant-majoor Phillip Bonhote ontving ook nog de Military Medal (DCM, MM).


-kapitein Frank Smith en de luitenants Ronald Grahame Henderson en Ronald Stanley Hobbs, alle drie bij de Australian Infantry, de kapiteins D.G.St.C. Roberts en Noel Herbert Stone, beiden van het Worcestershire Regiment en luitenant Raymond Albert Johnson van de Sherwood Foresters (Notts and Derby Regiment) werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Frank Herbert Hancock kapitein bij de Australian Infantry werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-nog 25 militairen ontvingen de Military Medal (MM). Onderluitenant Ralph Eugene Byrne, sergeant Alex John McKinnon en soldaat H. Smith ontvingen deze onderscheiding tweemaal (MM and Bar).


-Minderjarige militairen
de soldaten John Corfian en George Harrison dienden bij de Australian Infantry, A.I.F. en waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-Aliassen
volgende militairen dienden onder een alias bij de Australian Infantry, A.I.F.:
de sergeanten Harry Firth als Harry Keen en Francis J. Sherry als Francis Curran.
de soldaten Morgan A. John Fay als George Barry, Alexander L. Elder als Alexander Croydon, Raymond Elson als J. Turner, John Corfian als Frank Smith en Richard White als Patrick Gaskin.
korporaal Jeremiah McCarthy diende onder het alias J. Hogan bij de Royal Field Artillery.


3500

-Op de begraafplaats ligt Sergeant Harold Jackson, die een Victoria Cross kreeg voor zijn dappere acties. plot XV rij A graf 21

3187

-Samuel Forsyth, sergeant bij de New Zealand Engineers ontving het Victoria Cross (VC) plot I rij I graf 39. Onder zwaar mitrailleurvuur werden onder zijn leiding drie vijandelijke machinegeweren onschadelijk gemaakt. Bij het oprukken naar zijn doel zocht hij naar steun van een tank maar werd daarbij gewond. Nadat de tank werd geraakt organiseerde hij met de bemanning een sectie waarna hij enkele vijandelijke machinegeweren uitschakelde. Op dat moment werd hij gedood door een sluipschutter. Hij was 27 jaar.


-James Cleland Richardson, soldaat (piper) bij de Canadian Infantry ontving het Victoria Cross (VC)  plot III rij F graf 36voor zijn onverschrokken inzet bij het evacueren van gewonde en krijgsgevangen soldaten onder hevig vijandelijk vuur. Bij het terughalen van zijn doedelzak werd hij door artillerievuur gedood. In 1920 werden zijn stoffelijke resten gevonden en bijgezet op deze begraafplaats. Hij was 20 jaar.


- Graf op plot IV rij D graf 30 is nog op de originele plaats gebleven.


-de officieren Vernon Savile Beevor, D. H. Bell, Charles Robert Ewbank Edmundson, Charles Matthew Howard en Clarence Eli Lee werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de militairen J. McHaffie, Arthur G. Rutter, Alfred Keith Scott, Arnold Willerton en William Wright ontvingen de Distinguished Conduct Medal (DCM).

889

- Shot at dawn Henry Palmer plot I rij P graf 65 en Ernest Beeby plot I rij R graf 43


79


2543

-T.I.W. Wilson, kapitein bij het Manchester Regiment; Arthur Henry Hall, kapitein bij de Somerset Light Infantry en Alec Edward Boucher, luitenant bij het Royal Warwickshire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-F.J. Rowe, compagnie sergeant-majoor bij het King's Royal Rifle Corps werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-W. Montgomery, matroos bij de Royal Naval Volunteer Reserve werd onderscheiden met de Distinguished Service Medal (DSM).


-compagnie sergeant-majoor I. Williams, sergeant John Boyd, eerste matroos T. Brown en soldaat T.J. Fulbrig ontvingen de Military Medal (MM).

15


486

-Trevor Howard Beves, kapitein bij het Border Regiment en Hamilton Moss, kapitein bij de Duke of Wellington's (West Riding Regiment) werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Thomas St. John, onderluitenant bij de 1st Bn. attd. 11th Coy. Machine Gun Corps; Harold Gibson Smith, compagnie sergeant-majoor bij het 7th Bn. Lincolnshire Regiment en William George Spinks, sergeant bij het Hertfordshire Regiment werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-compagnie sergeant-majoor Albert Jacob Gibbon; de korporaals Arthur Thomas Cooke en W. Taylor; de soldaten Bernard Edward Binks en Daniel Perceval Ratcliffe en matroos William Henry Davies ontvingen de Military Medal. Laatstgenoemde ontving deze onderscheiding tweemaal (MM and Bar).

472

-Herbert Graham Barber, kapitein bij het York and Lancaster Regiment; Ernest Edward Sykes, kapitein bij de Duke of Wellington's (West Riding Regiment) en Sydney Philip Hannan, luitenant bij de Royal Field Artillery werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-sergeant Thomas Henry Clarke van de Duke of Wellington's (West Riding Regiment) en korporaal E.J. Wilkinson van het West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own) werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-De sergeanten A. Boldison en George Edward Golby ontvingen de Military Medal (MM).


-Er liggen 4 militairen begraven waarvan men zeker weet dat ze slechts 17 jaar oud waren toen ze sneuvelden.

613


380

-F.B. Joyce, kapitein bij de Sherwood Foresters (Notts and Derby Regiment) en Charles Lovatt, onderluitenant bij de Northumberland Fusiliers werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-sergeant George Ernest Banting en soldaat I. Guest ontvingen de Military Medal (MM).


-soldaat George Edward Wilson ontving de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-Minderjarige militair
A.H. Bartlett, soldaat bij de Lancashire Fusiliers was 17 jaar toen hij op 1 juni 1918 sneuvelde.


-Alias
R.S. Garbutt diende onder het alias R.G. Sherwood bij de Lancashire Fusiliers.


1374


410

-Cecil Wedgwood, majoor bij het North Staffordshire Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-kapitein Walter James Turnbull en luitenant Allan Oliver, beide dienend in de Canadian Field Artillery werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-R.E. Knight, onderluitenant bij het Gloucestershire Regiment en Alexander Alldridge, compagnie sergeant-majoor bij het South Lancashire Regiment werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-onderluitenant John Edwin Francis Theodore Bennett, korporaal J.S. Clark, de kanonniers T. Bee en Frederick Walsh en soldaat Arthur Pullen werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Minderjarige militair
soldaat Percy George Layzell van de Canadian Field Artillery was 16 jaar toen hij op 14 november 1916 sneuvelde.

54

185

-A.E. Swell, kapitein bij het Northamptonshire Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-Henry Douglas Jackson, onderluitenant bij het East Yorkshire Regiment werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-G. Hewett, sergeant bij de Royal Field Artillery verkreeg de Military Medal (MM).

2


182

-de sergeanten Ernest Jones van het Welsh Regiment en Owen Thomas Thomas van de Royal Horse Artillery werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Naast de officiële grafzerk van kapitein Harold Oscar Teague, staat een private gedenksteen met volgende tekst: In Loving Memory of the late Captain H. O. Teague, Killed in action on 14 February 1917 As a token of love and admiration from the NCOs and men of the 2nd Australian Field Ambulance rij G graf 11


772


181

-Percy Arthur Henry Thorniley, kapitein bij het Manchester Regiment werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-P. McCorkindale, sergeant bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-sergeant G.M. Clarke en soldaat Henry Taylor ontvingen de Military Medal (MM).


-Minderjarige militair en alias
soldaat William Arthur Lockett diende onder het alias W..A. Walker bij het Manchester Regiment. Hij was 16 jaar oud toen hij op 10 januari 1917 sneuvelde.


249


713

-Jasper Fitzgerald Radcliffe, luitenant-kolonel bij het Devonshire Regiment , John Plunkett Verney Hawksley, luitenant bij de Royal Field Artillery en Norman Martin, luitenant bij de Cameron Highlanders werden onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-Thomas Sowerby Rowlandson, kapitein bij het Yorkshire Regiment, Hugh Russell Wilson, kapitein bij de Durham Light Infantry, J.B.N. Carvick, luitenant bij de Australian Infantry, A.I.F., Walter Creasy, luitenant bij de Canadian Field Artillery, Clarence Espeut Lyon Hall, luitenant bij de South Wales Borderers en John Milloy McCrone, onderluitenant bij de Argyll and Sutherland Highlanders werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Thomas Green, onderluitenant bij de Royal Garrison Artillery en Alfred William White, korporaal bij de The Queen's (The Queen's (Royal West Surrey Regiment), werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-sergeant Sidney Jelley (The Queen's (Royal West Surrey Regiment), de korporaals J.A. McGowan (Cameron Highlanders) en G. Brenchley (The Buffs (East Kent Regiment), kanonnier Erin Danbey Berry (Canadian Field Artillery) en de soldaten W. Hennessy (Northumberland Fusiliers) en John Dempster (Machine Gun Corps (Infantry) werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Minderjarige militairen
Bertie Victor Moore, schutter bij het King's Royal Rifle Corps was 16 jaar toen hij op 25 augustus 1916 sneuvelde.
de soldaten J.W. Phillimore (Essex Regiment), Lyell Pocock (Australian Infantry A.I.F.) en Albert George Povey (Royal Berkshire Regiment) waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-Aliassen
kanonnier Thomas McGucking diende onder het alias T. McGregor bij de Royal Garrison Artillery .
kanonnier Austin Carlton Kyle diende onder het alias J. Austin bij de Canadian Field Artillery.
geleider G.R. Brown diende onder het alias H.V. Payne bij de Australian Field Artillery.
soldaat Maurice Hinchon diende onder de naam van zijn broer (James) bij de The Buffs (East Kent Regiment).

3

945

-Percy Wellesley Chapman, kapitein bij de Australian Infantry, A.I.F. en C.R. Coventry, compagnie sergeant-majoor bij de Duke of Cornwall's Light Infantry werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-R. Webb, compagnie sergeant-majoor bij het Royal Berkshire Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de compagnie sergeant-majoors A.J. Rowland en J.C. Clark; de sergeanten P. Roughley, Thomas Gregory, O.J. Perry en H. Hankins; korporaal Gordon O'Brien en soldaat Thoma McGinn ontvingen de Military Medal (MM).


-de Britse soldaat F. Bellamy is als 17-jarige het jongste en de Australische soldaat James George Osborn is met zijn 50 jaar het oudste slachtoffer op deze begraafplaats.

1026

-Cusack Grant Forsyth, luitenant-kolonel bij de Northumberland Fusiliers werd onderscheiden met de Distinghuished Service Order (DSO).


-Leslie Montrose Ekin, onderluitenant bij het York and Lancaster Regiment en W.H. Fear, regiment sergeant-majoor bij het West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own) werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-T. Priestley, sergeant bij de King's Own Yorkshire Light Infantry werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (DCM, MM).


-J.T. Waldron, sergeant bij de King's Own Yorkshire Light Infantry en Harry Ingleby, sergeant bij het West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own) werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-nog 9 militairen werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Minderjarige militairen
pionier E.G.E. Adams (Royal Engineers) en de soldaten Alfred Mincher (York and Lancaster Regiment) en Robert Harry Parkinson (West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own)) waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-Aliassen
kanonnier Richard Fleetwood Kerr diende onder het alias R. Farr bij de Royal Field Artillery.
soldaat Harry Thomas Hutcherson diende onder het alias H. Thomas bij de King's Own Yorkshire Light Infantry.


106

-Jack de Meza, kapitein bij het London Regiment en Albert Edward Halstead, kapitein bij de Australian Infantry, A.I.F. werden onderscheiden met het Military Cross (MC).

33



592

-Shot At Dawn private A G Earp plot 1 rij C graf 12

709

-VC lieutenant -colonel John Stanhope Collings-Wells  plot 3 rij E graf 12

104

-de sergeanten A.G. Baker en C.B. Thomas en korporaal A. Suttle, allen dienend bij het London Regiment werden onderscheiden met de Military Medal (MM).

875

-M. Healey, sergeant bij de Royal Munster Fusiliers werd onderscheiden met de Albert Medal, de Distinguished Conduct Medal en tweemaal met de Military Medal (AM, DCM, MM and Bar).


-majoor John Asheton Critchley (Lord Strathcona's Horse (Royal Canadians), kapitein George William Johnstone Chree (Royal Scots), luitenant George Kenneth Simpson (Royal Flying Corps), de onderluitenants C.H. White (Northumberland Fusiliers) en John Stanley Horsfall Shafto (The Buffs (East Kent Regiment) en regiment sergeant-majoor Albert Montague Halliday (12th (Prince of Wales's Royal) Lancers) werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-John Norman Sinclair, luitenant-kolonel bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-Malcom McArthur, sergeant bij de Argyll and Sutherland Highlanders werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (DCM, MM).


-sergeant T.H. Carter (London Regiment) en schutter C. Clayton (Rifle Brigade) werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-V.W. Sagon, sergeant bij de Royal Engineers werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).
korporaal C.H. Standbridge (Royal Field Artillery) werd tweemaal onderscheiden met de Military Medal (MM and Bar).


-de sergeanten S. Prior (Royal Berkshire Regiment), L.A. Rees (Royal Garrison Artillery) en Alexander Cockburn Attree (London Regiment), de korporaal T.P. Hardman (Royal Scots Fusiliers) en R. Madigan (West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own)) werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Aliassen
soldaat James Quinn diende onder het alias J. McNally bij de The King's (Liverpool Regiment).
soldaat Thomas Ackerman diende onder het alias Thomas Eckerman bij het Welsh Regiment.
soldaat Percy Charles Wigfall diende onder het alias C. Williams bij de Australian Infantry, A.I.F..


-Gefusilleerde militair
korporaal Jesse Wilton, (Sherwood Foresters (Notts and Derby Regiment)) werd wegens het verlaten van zijn post op 17 augustus 1916 gefusilleerd. Hij was 40 jaar.

279

-Alfred Gordon Farleigh, luitenant bij de Australian Infantry, A.I.F. werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de sergeanten John Burke (Australian Infantry, A.I.F.), en F. Maidment (London Regiment), schutter Georges Atwill Tietjen (London Regiment (The Rangers)) en soldaat E.J. Rudd (London Regiment) werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


3


538

-T. Cooke, compagnie sergeant-majoor bij de Royal Fusiliers werd onderscheiden met het Military Cross, de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (MC, DCM, MM).


-Afred Cairns Wilson, onderluitenant bij het London Regiment (London Scottish) werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-William James Middleton, sergeant bij de Royal Air Force werd onderscheiden met de Distinguished Flying Medal (DFM).


-Frederick Charles Stevens, kapitein bij de Royal Field Artillery; Thomas William Manktelow, compagnie sergeant-majoor bij het London Regiment (Queen Victoria's Rifles) en James Riddoch sergeant bij de Gordon Highlanders werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-sergeant J; Atkinson; korporaal James Reginald Vollans; de schutters Charels Smith en John Lang en soldaat J. Brown werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Minderjarige militair
Frank Gordon Cherrington, trompetter bij de Northumberland Hussars was 17 jaar toen hij sneuvelde op 22 augustus 1918.

6


771

Anderson Alfred en Andrew (broers) plot III rij H graf 21 en plot III rij F graf 21


5


826

-Shot at dawn:

private E W Harris rij Z graf 11

driver R Murray rij Z graf 10

5571

-Op 6 november 2004 werden de stoffelijke resten van een onbekende Nieuw-Zeelandse soldaat door leden van de Commonwealth War Graves Commission opgegraven en na een plechtige ceremonie aan het New Zealand Memorial Longueval[3] in Frankrijk, naar het graf van de Onbekende Soldaat in het National War Memorial[4] in Wellington, Nieuw-Zeeland, overgebracht. Op de plaats van zijn graf staat een zerk met volgende tekst in het Maori en Engels: The former grave of a New Zealand soldier who was laid to rest in the thomb of the unknown warrior at the National War Memorial in Wellington New Zealand. Plot 14 rij A graf 27


-William Drysdale, luitenant-kolonel bij de Royal Scots, 2nd Bn. Commanding 7th Bn. Leicestershire Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-de kapiteins John Brine Mitchell en Alfred George Hayman en de luitenants W. White, Thomas Johnson en Samuel Raymond Thurnhill werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-compagnie sergeant-majoor Edward Henry Egerton werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-de onderluitenant A.J. Cunningham, de sergeanten R. Phillips, William Arthur Roulston en W.H. Chapman en de korporaals Alfred Westacott, H.D. Skeels en P. Wardlaw werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


- Twee broers Thomas en John Sim plot II rij K graf 3 en plot XI rij H graf 20.


-er zijn nog 24 militairen die de Military Medal (MM) hebben ontvangen.

380



1



9


1133

-J.C. Callaghan, majoor bij de Royal Air Force; Harry John Hall, majoor bij de Canadian Infantry; Richard Bellamy Sheppard, kapitein bij het Welsh Regiment; Richard Lang Roscoe, kapitein bij de Royal Fusiliers en F. Mercer, sergeant-majoor bij het Essex Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC). Laatstgenoemde ontving ook de Distinguished Conduct Medal (MC, DCM).


-de sergeant-majoors Frederick Howes en ; de sergeanten John MacDonald, George Jacobs en James George Adams en korporaal Herbert Wilkinson werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-er zijn nog 21 militairen die de Military Medal (MM) ontvingen.


-Minderjarige militairen
Joseph Levi Chambers, soldaat bij het Lincolnshire Regiment was 16 jaar toen hij op 24 november 1916 sneuvelde.
de soldaten John Henry Polson van het 4th Canadian Mounted Rifles Battalion en Norman McLaren van de Canadian Infantry waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-Aliassen
soldaat James Henry Holt diende onder het alias J. Henry bij de Canadian Infantry.
soldaat Georges Priest diende onder het alias J. Reid bij de Australian Infantry, A.I.F..
soldaat William Perryman diende onder het alias William Regan bij de Canadian Infantry.
soldaat M. Wolfovitch diende onder het alias M. Lazarus bij de Canadian Infantry.

1510


1288

-E.C. MacLaren, kapitein bij de Lancashire Fusiliers werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-James Davidson, soldaat bij de Black Watch (Royal Highlanders) werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de compagnie sergeant-majoors G.A. Brown, J. Bennett, C. Cox en Edward Elisha Iredale; de sergeanten G. Warwick, H.E. Morse, G. Urquhart en David Harkness Blakey en de korporaals J. Dennis en Albert Ernest Nelson werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


- op de begraafplaats liggen 4 17 jarige : Galliard Newton plot XI rij G graf 3 , H Riddel plot III rij G graf 9 , Eric Kelsall plot III rij M graf 8 en Robert Wallace plot I rij A graf 2

289

-William Henry Short, soldaat bij het 8th Bn. Yorkshire Regiment, ontving het Victoria Cross (VC) voor zijn moedig optreden bij een aanval waarbij hij zwaar gewond werd. Hij weigerde zich terug te trekken en liggend in een greppel hielp hij zijn kameraden door het klaar maken en aanreiken van munitie. Hij stierf vooraleer hij kon worden geëvacueerd op 7 augustus 1916. Hij was 31 jaar. plot II rij B graf 16


-Arthur Lloyd Jones, kapitein bij de Royal Welsh Fusiliers werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de korporaals A. English, J. Mackay en S. Ropers werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de korporaal C. How en de soldaten J. Burton en J. Johnson werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


249

-soldaat Arthur George Hope diende onder het alias Arthur George Ranwell bij de The Queen's (Royal West Surrey Regiment).


-Minderjarige militairen
de soldaten Roland Beswick (Manchester Regiment), Walter Brooks (Lancashire Fusiliers), Francis Joseph Wright (Royal Scots Fusiliers) en Bertie Hampton (King's Own Scottish Borderers) waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


916

-William La Touche Congreve, majoor bij de Rifle Brigade werd onderscheiden met het Victoria Cross, de Distinguished Service Order en het Military Cross (VC, DSO, MC). Hij ontving ook de Franse nationale onderscheiding Légion d'honneur.


-Terence Patrick McSharry, luitenant-kolonel bij de Australian Infantry, A.I.F. werd onderscheiden met het lidmaatschap in de Order of St Michael and St George, tweemaal met de Distinguished Service Order en het Military Cross (CMG, DSO and Bar, MC).


-Charles Albert Roy Follit, kapitein bij de Royal Welsh Fusiliers werd onderscheiden met de Distinguished Service Order en het Military Cross (DSO, MC).


-Joseph Leonard Swainson, luitenant-kolonel bij de Duke of Cornwall's Light Infantry; Humphrey Francis William Bircham, luitenant-kolonel bij het King’s Royal Rifle Corps en Bertram Walter, majoor bij de Royal Field Artillery werden onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-Gerald Wyman Towell, kapitein bij de Royal Horse Artillery werd tweemaal onderscheiden met het Military Cross (MC and Bar).


-Charles Bruce Gilroy, kapitein bij de Black Watch (Royal Highlanders); Charles Douglas Welss, luitenant bij de Royal Air Force; Arthur Roscoe, onderluitenant bij het Queen's Own (Royal West Kent Regiment); Henry Clinton Laslett, onderluitenant bij de Royal Field Artillery en J. McWhannel, onderluitenant bij het Wiltshire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de sergeanten Thomas Robert Christie (Royal Engineers), William James Denton Milson (Yorkshire Regiment) en Frederick Lawrence Thomas Hastings (Royal Fusiliers) en korporaal Alfred William Belsey (Royal Munster Fusiliers) werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-nog achttien militairen werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Aliassen
Negen militairen dienden onder een alias:

kapitein Malcolm Hector Stewart als R.J. Malcolm bij de Royal Scots.
sergeant David George Mansell als David George Evans bij de Oxford and Bucks Light Infantry.
korporaal Alfred William Belsey als William George Belsey (DCM) bij de Royal Munster Fusiliers.
korporaal Arthur Hornblower als Frederick Richards bij het South Staffordshire Regiment.
schutter Ernest Latimer-Sewell als Ernest Latimer bij het King's Royal Rifle Corps.
soldaat James Lynch als James Roche bij de Royal Munster Fusiliers.
soldaat Joseph Riley als Joseph Morris bij de King's Own Yorkshire Light Infantry.
soldaat A.V. Maskrey als A.V. Jones bij het Royal Warwickshire Regiment.
soldaat Graham Reginald Garner-Watts als Graham Reginald Watts bij de Royal Fusiliers.


-Gefusilleerde militair
soldaat Joseph Carey (Royal Irish Fusiliers) werd wegens desertie op 15 september 1916 gefusilleerd.

1969

-Walter John Gerald Hoare, kapitein bij de Royal Fusiliers werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-N. West, kapitein bij het Royal Berkshire Regiment, Nicholas W. Hill, kapitein bij de Oxford and Bucks Light Infantry en Richard F. Bulkeley, luitenant bij de Australian Infantry, A.I.F. werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-W.J. Brown, korporaal bij de Canadian Infantry werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).
de sergeanten Thomas N. Simpson en Douglas R. Robertson, de schutters W. Kent en G. Francetti en soldaat George J. Golding werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Minderjarige militairen
Frederick H. Perry, soldaat bij het Canadian Machine Gun Corps en George Ritchie, soldaat bij het Royal Canadian Regiment waren slechts 16 jaar toen zij sneuvelden.Robert J.A. Scott, soldaat bij het Royal Canadian Regiment, John S. Robertson, soldaat bij de Canadian Infantry en George E. Taylor, soldaat bij het 4th Canadian Mounted Rifles Battalion waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-Aliassen
Volgende militairen dienden onder een alias:

St.Leger E. Russell als J.E. Russell, Ivor Edward Scannell als J. Jones, G.F.T. Hayward als F. Jones, A.R. Hart als W.Fisher, Benjamin J. Ernest Beavan als Ernest Whiting en Norman Jannings als James Ferris.

2053

-Frederick Leonard Sharp, luitenant-kolonel bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met de Orde van Sint-Michaël en Sint-George (CMG).


-Hugo Beaumont Burnaby, luitenant-kolonel bij het The Queen's (Royal West Surrey Regiment), Norman Walford Broughton, kapitein bij het Royal Army Medical Corps, John Peake Knight, kapitein bij de Royal Field Artillery en Isaac Arthur James Pask, kapitein bij de Royal Field Artillery werden onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO). Laatstgenoemde werd ook nog onderscheiden met het Military Cross (DSO MC).


-majoor Aston Giffard Astley, de kapiteins Charles Roy Limbery en William John Banks, de luitenants James Frederick Venmore en Reginald Hugh Lawson en onderluitenant Harold Harding Linzell werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de onderluitenants W.C.S. Warr en Albert William Webb, compagnie sergeant-majoor A. Cook, de sergeanten Frank Davis, C. Dawson, H. Long, J. Mc Nulty en H.A. Morris, korporaal E.J. Swanborrough, kanonnier C. Lailey en soldaat E. Salisbury werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-26 militairen ontvingen de Military Medal (MM).

2053

-Frederick Leonard Sharp, luitenant-kolonel bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met de Orde van Sint-Michaël en Sint-George (CMG).


-Hugo Beaumont Burnaby, luitenant-kolonel bij het The Queen's (Royal West Surrey Regiment), Norman Walford Broughton, kapitein bij het Royal Army Medical Corps, John Peake Knight, kapitein bij de Royal Field Artillery en Isaac Arthur James Pask, kapitein bij de Royal Field Artillery werden onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO). Laatstgenoemde werd ook nog onderscheiden met het Military Cross (DSO MC).


-majoor Aston Giffard Astley, de kapiteins Charles Roy Limbery en William John Banks, de luitenants James Frederick Venmore en Reginald Hugh Lawson en onderluitenant Harold Harding Linzell werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de onderluitenants W.C.S. Warr en Albert William Webb, compagnie sergeant-majoor A. Cook, de sergeanten Frank Davis, C. Dawson, H. Long, J. Mc Nulty en H.A. Morris, korporaal E.J. Swanborrough, kanonnier C. Lailey en soldaat E. Salisbury werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-26 militairen ontvingen de Military Medal (MM).


-Minderjarige militairen
soldaat Charles P. Tempest en schutter William R. Wood waren slechts 16 jaar toen ze sneuvelden.
soldaat Daniel Rees was 17 jaar toen hij sneuvelde.


-Aliassen
schutter Frank Buggs, diende onder het alias Frank Bradley bij het London Regiment (Queen's Westminster Rifles).
geleider Frank O'Brien diende onder het alias Frank Bryan bij de Royal Field Artillery.
soldaat Willis Barker diende onder het alias John Lee bij het Yorkshire Regiment.

768

- VC James Miller plot I rij C graf 64


- Shot at dawn Sweeney plot II rij B graf 1


- Oudse WWI Henry Webber plot I rij E graf 54


- George en Robert Lee plot I rij A graf 35 en 36

5523

-Albert Gill, sergeant bij het 1st Bn. King's Royal Rifle Corps, ontving het Victoria Cross (VC). Op 27 juli 1916 was zijn peloton in een hevige strijd verwikkeld met de vijand waarbij hij op moedige wijze zijn peloton kon hergroeperen en de verdediging organiseren waardoor zij hun stelling konden behouden. Hij sneuvelde hierbij in de leeftijd van 36 jaar.


-Herbert Philip Gordon Cochran, luitenant-kolonel bij het Middlesex Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-G.E. Vaughan, majoor bij de Coldstream Guards; de kapiteins Theodore Oscar Purdon van het Leinster Regiment; T.H. Dixon en P.A. Blythe van het Manchester Regiment; Humphrey Dowson van het King's Royal Rifle Corps en Edward Hegarty van het Royal Irish Regiment en onderluitenant J.G.M. Henderson van de Rifle Brigade werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de onderluitenants E.E. May en Harold Ernest Wheeler; de sergeanten J. Litherland en W.G. Blakemore en de soldaten J. Meston, F. Doolan en J. Robertson werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM). Compagnie-kwartiermeester sergeant H. Favell ontving daarbij ook nog de Military Medal (DCM, MM).


-er zijn nog 20 militairen die de Military Medal ontvingen (MM).


-James Rathband, soldaat bij het 9th Bn Royal Dublin Fusiliers was slechts 16 jaar toen hij sneuvelde op 9 september 1916.

5523


128

2167

-Thomas James Harris, sergeant bij de Queen's Own (Royal West Kent Regiment) werd onderscheiden met het Victoria Cross (VC).


-Edward d'Arcy Birnie, kapitein bij het Border Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Service Order en het Military Cross (DSO, MC).


-Harold Ainsworth Holt, sergeant bij het Royal Army Medical Corps en T.L. Allen, korporaal bij de Royal Engineers werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (DCM, MM).


-compagnie sergeant-majoor James Henry Willson (Somerset Light Infantry), sergeant Francis Almund Wearne Hocking (Australian Infantry, A.I.F.), de korporaals Robert William Codling (Yorkshire Regiment) en E. Shepherd (Royal Army Medical Corps) en soldaat Joseph Harvey Kruger (Australian Infantry, A.I.F.) werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de sergeanten W. Lewis (Machine Gun Corps (Infantry)) en J. Cunningham (Highland Light Infantry), korporaal Dennis McAuliffe (Australian Light Trench Mortar Battery) en pionier W.F. Boulter (Australian Light Trench Mortar Battery) werden tweemaal onderscheiden met de Military Medal (MM and Bar).


-nog 50 militairen ontvingen de Military Medal (MM).


-Volgende officieren werden onderscheiden met het Military Cross (MC):

luitenant-kolonel C.G. Farquarson (Royal Marine Light Infantry)
majoor F.H. Huleat (Royal Field Artillery)
de kapiteins John Stanley Marsh Shingler (Royal Welsh Fusiliers), R.j. Keates (Royal Garrison Artillery), Theodore Cecil Ormond Williams (Sherwood Foresters (Notts and Derby Regiment)), Morton Peto (Royal Army Medical Corps), D.A. Palmer (Tank Corps), Alan Izat (Royal Engineers), Dennis Patrick Cross (Bedfordshire Regiment) en James Giffen (Cameron Highlanders)
de luitenants Charles Leslie Gibson (London Regiment) en Cyril Cutcliffe Ward (Australian Infantry, A.I.F.)
de onderluitenants Edward James Phillips (South African Infantry), A.M. Neish (Argyll and Sutherland Highlanders), W.E. Phillips (London Regiment), F.P. Beagley (The Buffs (East Kent Regiment)), Gilbert Edward Tyler (London Regiment) en John Frederick Bunce (Royal Naval Volunteer Reserve)


-Minderjarige militairen
schutter Leslie James Carter (Rifle Brigade) en de soldaten G.T. Mathews (London Regiment), Cyril Samuel Willmott (Australian Infantry, A.I.F.), Frederick Clarence Fuljames (Australian Infantry, A.I.F.) en L.R. Faulkes (Royal Welsh Fusiliers) waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-Aliassen
Negen militairen dienden onder een alias.

korporaal John William Dooley als John William Simpson bij de Australian Infantry, A.I.F..
kanonnier Alfred John Hammond als Alfred John Ward bij de Australian Field Artillery.
kanonnier G.A. Monnolly als G.A. Rose bij de Royal Field Artillery.
kanonnier Ernest Leopold Stanley White als E. McCarthy bij de Royal Field Artillery.
soldaat John Greaves als John Green bij de Australian Infantry, A.I.F..
soldaat Frank Gorrell Benton als F.G. Barnes bij de Australian Infantry, A.I.F..
soldaat J.K. Dodds als J. Kelly bij de Seaforth Highlanders.
soldaat Ernest Leng als E. Cook bij het East Yorkshire Regiment.
soldaat Solomon Shapira als J. Brown bij de Royal Fusiliers.


589

-Dudley George Blois, luitenant-kolonel bij de Royal Field Artillery en William Digby Oswald, luitenant-kolonel bij de 5th Dragoon Guards (Princess Charlotte of Wales's) werden onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-Frederick Hamilton Ralls, kapitein bij het London Regiment (Queen Victoria's Rifles) en Donald Theodore Wood, onderluitenant bij de Royal Field Artillery werden tweemaal onderscheiden met het Military Cross (MC and Bar).


-Valentine Clements Davies kapitein bij de Royal Field Artillery, L.E. Oudin, kapitein bij de Duke of Cornwall's Light Infantry en Denis Doyle, kapelaan bij het Army Chaplains' Department werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-F. Hill, kapitein bij het London Regiment (Prince of Wales' Own Civil Service Rifles); W.H. Beckley, kanonnier bij de Royal Garrison Artillery en W. Jackson, soldaat bij het Bedfordshire Regiment werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM). Laatstgenoemde ontving ook het Croix de guerre.


-William James Miller Husband, sergeant bij de South African Infantry werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-sergeant Frederick Lucas, korporaal W.C. Gribble, kanonnier J.A. Black en de soldaten D. Franks en John James Strickland werden onderscheiden met de Military Medal (MM). Korporaal Charles Thomas Wilton ontving deze onderscheiding tweemaal (MM and Bar).


-Minderjarige militair
William Parsonage, soldaat bij het South Lancashire Regiment was 17 jaar toen hij op 3 augustus 1916 sneuvelde.


-Aliassen
schutter Keith Harold Nockolds diende onder het alias Keith Harold Nicholls bij het London Regiment (Queen's Westminster Rifles).
soldaat James Baxter diende onder het alias W. Smith bij de Royal Scots.


52



150



1293

-de broers Frederick en Henry Walsgrove, beiden dienend bij het Royal Sussex Regiment sneuvelden op 21 september 1916 en liggen naast elkaar begraven.


-de broers A. Smith en Walter Smith, beiden dienend bij het Royal Sussex Regiment sneuvelden op 23 september 1916 en liggen naast elkaar begraven.


-Reginald Glegg Gordon, majoor bij de Royal Garrison Artillery werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-George Henry Holland, majoor bij het Auckland Regiment, N.Z.E.F. en Colin Hally, luitenant bij het New Zealand Machine Gun Battalion werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de onderluitenants John Reginald Stagg (Middlesex Regiment) en Arthur Harper (Border Regiment); compagnie sergeant-majoor C.W. Wheeler (Royal Fusiliers); korporaal William Aspinall (East Yorkshire Regiment) en kanonnier


-P. Hughes (Royal Field Artillery) werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).Laatstgenoemde ontving ook de Military Medal (MM).


-nog 11 militairen werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Minderjarige militairen
geleider George Henry Barker (Royal Field Artillery) was 16 jaar toen hij op 9 september 1916 sneuvelde.
soldaat Frank Clifford John Mason (Middlesex Regiment) was 17 jaar toen hij op 24 augustus1916 sneuvelde.


-Aliassen
Vier militairen dienden onder een alias:

onderluitenant Leslie Charles Focken als Leslie Charles Fawkner bij het Royal Flying Corps.
korporaal G. Lee-Booker als G. Booker bij de Royal Fusiliers.
soldaat Robert Hoolan als Robert Hoonan bij de Duke of Wellington’s (West Riding Regiment).
soldaat Thomas Patrick Welsh als T.P. Walsh bij het Auckland Regiment, N.Z.E.F.



3


1573

-Edward Dwyer, korporaal bij het 1st Bn. East Surrey Regiment verkreeg het Victoria Cross (VC). Onder hevig vijandelijk vuur veroverde hij op 20 april 1915 een vijandelijke loopgraaf bij Hill 60 in Zillebeke. Diezelfde dag bracht hij ook tijdens een hevige granaatbeschieting verschillende gewonde kameraden in veiligheid. Hij werd ook vereerd met de Cross of St. George (Russia). Hij sneuvelde op 20-jarige leeftijd op 3 september 1916. plot III rij J graf 3


-James Mortimer, luitenant-kolonel bij het Yorkshire Regiment werd vereerd met de Order of Saint Michael and Saint George (CMG).


-Hugh Bertie Henriques Johnston, majoor bij de Royal Garrison Artillery en Guy Egerton Kidd, majoor bij de Royal Field Artillery werden onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-luitenant-kolonel Arthur Percival Hamilton; majoor J.R. Trinder; de kapiteins Albert Baswitz, Walter Robert Goodrick, Charles Edward Pierce Henderson, Thomas Aloysius Kelly, P.A.C. Maginn, E.C. Squires, Bernard Beck en Groves Edward Daniell; de luitenants W.N. Reed, Charles Joseph Cadman, L.W. Mobberley en Frederick Vivian Ward-Jones en de onderluitenant John Beausire Copeland Capper werden onderscheiden met het Military Cross (MC). Kapitein George Leonard Goodes ontving deze onderscheiding tweemaal (MC and Bar).


-sergeant-majoor H. Squelch van de Royal Field Artillery en soldaat W.B. Worsfold van het Devonshire Regiment werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-nog 20 militairen ontvingen de Military Medal (MM).


-Op deze begraafplaats liggen 3 maal 2 broers naast elkaar begraven. Henry en Thomas Hardwidge (11 juli 1916) plot VIII rij F graf 5 en 6, Ernest en Herbert Philby (21 augustus 1916) plot I rij D graf 35 en 36  en Arthur en Leonard Tregaskis (7 juli 1916) plot VI rij G graf 1 en 2.

1573


311



39


39

161



8



253


57

134

-Ronald Henry Greig, majoor bij de Royal Engineers werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).

-E. Banks, Ernest Barnes, H. Pragnell en Andrew Carswell Todd ontvingen de Military Medal (MM).


3


210



9


102

-Ronald Henry Greig, majoor bij de Royal Engineers werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).

-E. Banks, Ernest Barnes, H. Pragnell en Andrew Carswell Todd ontvingen de Military Medal (MM).

1680

- VC donald Simpson plot IV rij A graf 8

389


1395


186


3137



2265


2265

-John Collier Stormonth-Darling, luitenant-kolonel bij de Cameronians (Scottish Rifles) en G.A. Stacey, majoor bij het London Regiment (Royal Fusiliers) werden onderscheiden met de Distinguished Service Medal (DSO).


-Leopold Reginald Hargreaves, kapitein bij de Irish Guards en Frank Everard Boundy', luitenant bij de The King's (Liverpool Regiment) werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-F. Baker, compagnie sergeant-majoor bij de The Buffs (East Kent Regiment); F. Bowler, sergeant bij de Sherwood Foresters (Notts and Derby Regiment) en H. Calvert, soldaat bij het Royal Army Medical Corps werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-sergeant George Harold Barlow; de korporaals Ernest George Woolridge, J. Cray, A. Edwards, A.S. Knight en George Lovell en artillerist Gravatt Bundell Hobgen ontvingen de Military Medal (MM).


-Raymond Asquith, luitenant bij het 3rd Bn Grenadier Guards was een zoon van de toenmalige Britse Eerste Minister Herbert Asquith. Hij sneuvelde op 15 september 1916 in de leeftijd van 37 jaar.

494

-de luitenant-kolonels Frederick John Saunders van de Royal Marine Light Infantry en Ernest Charles Patrick Boyle van de Honourable Artillery Company werden onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-William Stewart Robertson, luitenant bij de Black Watch (Royal Highlanders) werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-James Hamilton Murray, sergeant bij de Royal Marines werd onderscheiden met de Distinguished Service Medal (DSM).


-W.H. Ginn, sergeant bij de Royal Inniskilling Fusiliers werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de sergeanten C.E. Ball en F. Foster, matroos Arthur Kirkpatrick McLeod en de korporaals E.J. Brown en Harold Scott Lowe ontvingen de Military Medal (MM) waarbij laatstgenoemde deze onderscheiding tweemaal ontving (MM and Bar).

34

153

-Henry James Heath, luitenant bij het Middlesex Regiment werd onderscheiden met het Military Cross (MC)

214

-Arthur William Fraser, onderluitenant bij het Border Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).

-sergeant W. Harris en soldaat P. Quinn ontvingen de Military Medal (MM).


180



2973


599

-VC private Robert Mactier plot 2 rij J graf 3

-VC second lieutenant George Edward Cates plot 1 rij G graf 15


14



46

-soldaat James Armstrong van de Black Watch (Royal Highlanders) ontving de Military Medal (MM).

548


8



896



186



1


4039

-Henry David Jennison, luitenant bij het Royal Armoured Corps en Gordon Sterling, luitenant bij de Scots Guards werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-William Hosie Dryden, sergeant bij het Canadian Army Medical Corps en George Robert Pearson, sergeant bij de Durham Light Infantry werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-onderluitenant William Anthony Langsdale; de sergeanten James Lindsay Greenwood, Alfred John Oliver Humphreys, Marcel Renaud en Charles W. West; korporaal Joseph Wainwright en soldaat Francis Clarence Irwin ontvingen de Military Medal (MM).


-David Henderson, kapitein bij het 8th Bn Middlesex Regiment. Hij sneuvelde op 15 september 1916. Zijn vader was in 1916 de eerste leider van de Britse Labour Party die door de toenmalige Eerste Minister Herbert Asquith uitgenodigd werd om deel uit te maken van zijn regering. plot I rij A graf 14


-Op 29 april 2008 werden de stoffelijke overblijfselen van een onbekende soldaat van het Gloucestershire Regiment begraven. Deze waren toevallig door Nederlandse toeristen in de omgeving gevonden.

223

-Cecil William Chandler, kapitein bij de Royal Munster Fusiliers werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-William Cropper Broster, korporaal bij het The King's (Liverpool Regiment) werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM) en de Military Medal (MM).

1542

-James Yuill Turnbull, sergeant bij de Highland Light Infantry werd onderscheiden met het Victoria Cross (VC) voor de vastberadenheid en de moed die hij, ondanks zware verliezen tijdens hevige vijandelijke aanvallen, betoonde bij het verdedigen van zijn positie. Later werd hij bij een tegenaanval door artilleriebeschietingen gedood. Hij was 32 jaar. plot IV rij G graf 9


-kapitein R. Kirk en luitenant Vernon Rains Holmes, beiden van het Cheshire Regiment en onderluitenant Frederick Arthur Innes van de Duke of Wellington's (West Riding Regiment) werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de korporaal W. J. Pelan en soldaat W. Gray werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM). Korporaal C. J. Clarke ontving ook nog de Military Medal (DCM, MM).


-er zijn nog 11 andere militairen die de Military Medal (MM) ontvingen.


703



126


488


311


422


95


333


345


1305

-Edward Vezian Ellis, luitenant bij de Royal Naval Volunteer Reserve werd onderscheiden met het Military Cross (MC).

-luitenant David Frederick Mackness Hackett en soldaat D. Jones werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


29


53

22

75


56


126


549

-VC Walter Loudoun - Shand  plot I rij C graf 77


-Shot at dawn jennings en Lewis plot I rij D graf 85 en 86

3559



3559


103

-F.W. Walshe, kapitein bij de South Wales Borderers; Alexander Frazer, onderluitenant bij de Highland Light Infantry; David Kerr en Robert Warnock, beiden onderluitenant bij de Royal Scots Fusiliers werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-George Harold Toseland, soldaat bij het Northamptonshire Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-W. Barter, kanonnier bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met de Military Medal (MM).

1348


64


100


2767

-Sergeant Claude Charles Castleton van het 5th Coy. Australian Machine Gun Corps sneuvelde op 29 juli 1916. Hij kreeg het Victoria Cross (VC) voor zijn moedig optreden tijdens het evacueren van gewonde soldaten onder hevig vijandelijk vuur. Bij zijn laatste poging werd hij zelf getroffen en stierf onmiddellijk. Hij was 23 jaar. plot IV rij L graf 43


-kapitein Keith Heritage en compagnie sergeant-majoor Georges Alfred Morris, beiden van de Australian Infantry, A.I.F.; Richard Conway Lowe, kapitein bij het Royal Warwickshire Regiment; George Brown Cameron, luitenant bij het Army Service Corps en Douglas Fraser Bruce, onderluitenant bij de Rifle Brigade werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de sergeanten Cecil Raymond Heaton en Robert George Stone van de Australian Infantry, A.I.F. en sergeant Daniel Greene van de Northumberland Fusiliers werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM). Laatstgenoemde ontving ook de Military Medal (MM).


- Memorial panels drie VC militairen : Herbert George Comumbine memorial panel 93-94 . Edmund De Wind memorial panel 74-76 en Wilfrith Elstob memorial panel 64-67


-er zijn nog 22 militairen die de Military Medal (MM) ontvingen waarbij compagnie sergeant-majoor Peter Lamb ook nog onderscheiden werd met de Meritorious Service Medal (MSM).

1763

755

-Gordon Stevenson Winnifrith, kapitein bij de Canadian Infantry werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


- Reginald Alfred hobbs mecanicien bij het Royal flying Corps is met 16 jaar de jongste slachtoffer in deze begraafplaats . Plot V rij G graf 19


-de sergeanten Thomas Graham en Roderick Lionel Lemm en de korporaal D. MacKintosh ontvingen de Military Medal (MM).

1

93


154


279


67


2280

-Herbert Golden Dix, onderluitenant bij de Queen's Own (Royal West Kent Regiment) en H. W. Nicholls, onderluitenant bij de Northumberland Fusiliers werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-George Ernest Vincent, onderluitenant bij het Middlesex Regiment; G. Potts, compagnie sergeant-majoor bij de Durham Light Infantry; E.J. Green, compagnie sergeant-majoor bij het Royal Sussex Regiment, P.H. Crockett, sergeant bij de Canadian Infantry en W. Grayley, sergeant bij het Yorkshire Regiment werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-er zijn 15 militairen die onderscheiden werden met de Military Medal (MM) waaronder sergeant A.R. Wood die deze onderscheiding tweemaal ontving (MM and Bar).


-Ervin D. Shaw was een Amerikaanse luitenant-piloot, toegevoegd aan het 48th Squadron Royal Air Force. Hij sneuvelde op 9 juli 1918 in de leeftijd van 24 jaar en ligt begraven naast zijn observator T. W. Smith. Plot IX rij A graf 10 en 9


-Er liggen drie militairen begraven waarvan men zeker weet dat ze slechts 17 jaar t oud waren toen ze sneuvelden. Plot VII rij H graf 26 en plot I rij C graf 8

498

-Shot at dawn :

private Alexander Butler plot 4 rij M graf 5

Driver Thomas Grant Hamilton plot 3 rij K graf 5

Driver James Mullany plot 3 rij K graf 4

Private John Cameron plot 2 rij A graf 7


3


771



104


7135

- monument Valentine Braithwaite naast de begraafplaats

263



1111



214


214


214


155


139

-Shot at dawn :

private Frederick Wright plot 1 rij C graf 7

private Benjamin Albert Hart plot 1 rij C graf 10

private Frederick Stead plot 2 rij C graf 1


4


3

600

-korporaal Arthur J. Clarkson en soldaat John Gilhooly ontvingen de Military Medal (MM).

203

-Ivan Brunker Sherbon, majoor bij de Australian Infantry, A.I.F. werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-James Rankin, sergeant bij de New Zealand Field Artillery werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de sergeanten Wilfred Campbell Rimmer en S.L. Seath en de soldaten Harry Raymond Walters en Albert Farr werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-J. H. Cave en William Pennal zijn de jongste gesneuvelden op deze begraafplaats. Zij waren 17 jaar en dus onder de toegelaten leeftijd (18 jaar) om dienst te nemen.

23

1220

29



62



10733



2144



12


195

- 17 jarige Eddie fisher rij C graf 19


206


428

-korporaal Richard Edward Hynes werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).

-de sergeanten C.E. Howcroft en Harry Bremner en de soldaten R. Irwin, James Cotter, W.C. Millward en L. Yalden ontvingen de Military Medal (MM).