Departement Nord

Departement Nord

CWGC begraafplaatsen

Departement Nord

info - plan

aantal

opmerkingen





3


1012

-soldaat John Coleman MacDonald diende onder het alias G.L.D. McKinnon bij de Canadian Infantry.


-W.A. Silvertop, kapitein bij de 20th Hussars, Fred Atkinson, kapitein bij de The King's (Liverpool Regiment), Cecil John French, luitenant bij het Canadian Machine Gun Corps en Charles Edwin Upson, onderluitenant bij de Royal Naval Volunteer Reserve werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Alty, onderluitenant bij de The King's (Liverpool Regiment), Richard Thornton Corsbie, sergeant bij de New Zealand Rifle Brigade, John Thomas Howells, pionier bij de Royal Engineers en Arthur George Woodley, schutter bij het London Regiment werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


- zijn 16 militairen die de Military Medal ontvingen (MM). Sergeant John MacKenzie, korporaal Arthur Thorne Darby en soldaat G.W. Cook ontvingen deze onderscheiding tweemaal (MM and Bar).


7



1






61


58








722

-A.E. Riddy, sergeant bij het London Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (DCM, MM).


-de soldaten A.G. Byart en Harry William Meade, beide van het London Regiment ontvingen de Military Medal (MM).

-de schutters T. Lawrence van de Rifle Brigade en E. Pearce van het West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own) en de soldaat James Russell Thomas van de Australian Infantry, A.I.F. waren slecht 17 jaar toen ze sneuvelden.

722

415

-Frederick William Burdick, kapitein bij de Royal Air Force en Reginald Edward Guise, luitenant bij het Gloucestershire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de sergeanten W.J. Honeywood, Harry Sellers en W. White; de korporaals R. Broster en W. Woods en de soldaten J.P. Ince en William Dobson Pattison ontvingen de Military Medal (MM)


7



4


114

443

-Harry Percy Bright Gough, majoor bij het Welsh Regiment werd tweemaal onderscheiden met het Military Cross (MC and Bar).


-majoor Alexander James Stewart van het Machine Gun Corps (Infantry); de kaptiteins Charles Peter Gwydyr Cameron en Coulson Tregarthen Coulson van de Royal Garrison Artillery; luitenant Georges Percival Douglass van de Royal Field Artillery; de onderluitenants Herbert Victor Barrett van de Royal Field Artillery, Albert James Clayton van de Royal Fusiliers en Ernest Kenneth Moncreiff Paul van de Royal Garrison Artillery ontvingen het Military Cross (MC).


-luitenant Joseph St.John Watson van de Durham Light Infantry ontving het Military Cross en de Distinguished Conduct Medal (MC, DCM).


-kanonnier William Milne en soldaat Frederick Swain Carter ontvingen de Distinguished Conduct Medal (DCM).
19 militairen ontvingen de Military Medal (MM).

-soldaat Charles Alfred Buzza diende onder het alias C.A. Brown bij de Northumberland Fusiliers.


2


716

-Harold Ritchie, luitenant-kolonel bij de Cameronians (Scottish Rifles) werd tweemaal onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO and Bar).


-Charles Gerald Bush, majoor bij het Royal Army Service Corps werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-Reginald Brown, majoor bij de Royal Horse Artillery, C.B. Dixon, kapitein bij het York and Lancaster Regiment, Henry E. Hodding, luitenant bij de Sherwood Foresters (Notts and Derby Regiment), James Malley-Martin, luitenant bij het Border Regiment en Benjamin Molyneux, luitenant bij het Cheshire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC). C.B.L. Balcombe, majoor bij de Royal Engineers verwierf deze onderscheiding tweemaal (MC and Bar).


-de compagnies sergeant-majoors John Lindon en Joseph Robson, de korporaal Albert George Crough en soldaat Mark Peel werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM). Sergeant Horace Osborne en korporaal E. Booth ontvingen ook nog de Military Medal (DCM, MM).


-kwartiermeester sergeant C.L.A. Hogan, sergeant Georges Brooks Dooel en korporaal John Owen Eley werden onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-T.S.H. Mathieson, korporaal bij de Durham Light Infantry werd tweemaal onderscheiden met de Military Medal (MM and Bar).


-nog 24 militairen ontvingen de Military Medal (MM).


1


619

98

-T.W. Martin, kapitein bij het Royal Army Medical Corps werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-John Mann Grant, onderluitenant bij de Royal Scots en J. Findlay, sergeant bij de King's Own Scottish Borderers werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-sergeant Harry Gray (alias H.G. Foster) en de korporaals J. Hamilton, R. Rodon en James Roberts ontvingen de Military Medal (MM).




12




41

146

-Majoor Robert Goodman Kerr en onderluitenant Fred Washington, beiden dienend bij de Royal Inniskilling Fusiliers werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-William Browne, John William Marshall, George Victor Skeet en William White ontvingen de Military Medal (MM).


4



2


125

-A. Scrimshaw, sergeant bij de Sherwood Foresters (Notts and Derby Regiment) werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


10



11



10


373

-De Belgische piloot Claude Alain Marie Andre Schmitz vloog in Britse dienst en sneuvelde op 26 augustus 1944.[1]

-de Britse kapitein Bryan Desmond Hughes en onderluitenant Henry A. Wilson werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de Australische kapiteins Thomas Leo Corcoran en John Stuart Dight Walker en de luitenants Elmer Winfred Drake Laing, Albert Roy Retchford, Henry A. Wilson en Philip Edward Michael Vowels werden eveneens onderscheiden met het Military Cross, maar de laatstgenoemde heeft de onderscheiding tweemaal ontvangen (MC and Bar).

-soldaat Owen Keenan diende onder het alias O. Monachan bij de Royal Dublin Fusiliers.


-soldaat T. Moyses diende onder het alias T. White bij de Australian Infantry, A.I.F.

.
-soldaat Herbert T. Collins diende onder het alias T. Williams bij de Australian Infantry, A.I.F..


-soldaat Edward G. Walsh diende onder het alias Ralph Walsh bij de Australian Infantry, A.I.F.


-soldaat J. Scales diende onder het alias J. O'Connor bij de Australian Infantry, A.I.F..

-William Scholes, soldaat bij het 2nd Bn. South Wales Borderers, werd wegens desertie geëxecuteerd op 10 augustus 1918. Hij was 25 jaar.


9



8


348

-Osbert Harold Brown, kapitein bij het Suffolk Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Service Order en het Military Cross (DSO, MC)


-compagnie sergeant-majoor William Alfred Bird, de korporaals F.J. Graham en Thomas McKenna en pionier Arthur Norman Lake werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-korporaal Charles Thomas Brown (alias C. Bennett) en soldaat Thomas Arthur Rabnott van de Australian Infantry, A.I.F. en soldaat Sidney John Duggins van het Worcestershire Regiment waren 17 jaar toen ze sneuvelden.

-korporaal Charles Thomas Brown diende onder het alias C. Bennett en soldaat Archibald Aitken als A.A. Miller bij de Australian Infantry, A.I.F..

4

760

1



1


32


195

-Herbert Selwyn Aston, majoor bij de Highland Light Infantry werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-soldaat F. Bush van de Australian Infantry, A.I.F en Albert Edward Morris, sergeant bij het Machine Gun Corps werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM). Laatstgenoemde ontving ook de Military Medal (DCM, MM).


-korporaal George Thomas Spacksman en de soldaten Walton Blezard, Charles Edwin Nutt en T. Ward ontvingen de Military Medal (MM)

502

72


1


64

-Arthur Ernest Whitlock, sergeant bij het Royal Sussex Regiment en Thomas John Williams, sergeant bij Royal Warwickshire Regiment ontvingen de Military Medal (MM).

225

55

-sergeant John Nixon McCulloch en de kanonniers Herbert Smith en Thomas Smith, alle drie dienend bij de Royal Field Artillery werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


1



92


73

-korporaal P. Gunner en soldaat A.E. Jerfferies, beiden van de Somerset Light Infantry werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).

-H. Statham, soldaat bij het East Yorkshire Regiment en G. Heppell, soldaat bij het Yorkshire Regiment waren 17 jaar toen ze sneuvelden.

103

-J. Bisset, soldaat bij de Durham Light Infantry was slechts 16 jaar toen hij sneuvelde op 2 oktober 1915.

-soldaat J. Swift diende onder het alias J. Smith bij het 1st Bn.Royal Scots.

-korporaal Alfred Atkinson van het 1st Bn. West Yorkshire Regiment werd wegens desertie gefusilleerd op 2 maart 1915. Hij was 24 jaar.


-soldaat Ernest Kirk van het 1st Bn. West Yorkshire Regiment werd wegens desertie gefusilleerd op 6 maart 1915.


-Alexander Chisholm, korporaal bij de Royal Engineers werd wegens moord gefusilleerd op 17 mei 1915. Hij was 31 jaar.



1


227

-J. Plowman, kapitein bij het Leinster Regiment en Hubert Lawrence Grogan, kapitein bij het Worcestershire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-regiment sergeant-majoor Henry Michael Murphy en soldaat T.W. Saville werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de sergeanten Edwin Willis Jim Fox, Sydney Frederick Hawke en Herbert William Robinson, korporaal Frederick John Dean en de soldaten W. Cunningham en Henry Starr ontvingen de Military Medal (MM).

47



5


88

-Mortimer Arnold Neelon, kapitein bij de Canadian Infantry; Malcolm McRae, luitenant bij het 1st Canadian Mounted Rifles Battalion en J. T. Probert, luitenant bij het Royal Canadian Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-compagnie sergeant-majoor H. Rose en korporaal william Russell Muddleton, beiden van de Canadian Infantry werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de sergeanten John Dick en William Clark Gibb, korporaal S.P. Suthern en de soldaten William Charles Gurney en R. Maxwell ontvingen de Military Medal (MM).


42



3


90

-D. O'Neil, soldaat bij de Argyll and Sutherland Highlanders werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-W. Gordon, korporaal bij de Cameronians (Scottish Rifles) werd onderscheiden met de Military Medal (MM)

556

-Edward Grafton Herbert, kapitein bij het Royal Warwickshire Regiment; Maurice Leon Bernstein, onderluitenant bij de Lancashire Fusiliers en Leslie Harold Perry, onderluitenant bij het Gloucestershire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-onderluitenant John William Brown; sergeant-majoor Albert James Roy Dux; sergeant Joseph Sydney Towse; de korporaals L. Casper en Leonard Casper Blake; geleider B. Danks en de soldaten A. Riggs en Christopher Richards Robinson ontvingen de Military Medal (MM).

79

-Hugh Lancelot Evers, kapitein bij het Worcestershire Regiment werd tweemaal onderscheiden met het Military Cross (MC and Bar).


-Henry Thomas Hands, compagnie kwartiermeester-sergeant bij het Royal Warwickshire Regiment werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-compagnie sergeant-majoor William Thomas Smith en korporaal J. Doubleday, allebei van het Royal Warwickshire Regiment werden onderscheiden met de Military Medal (MM).





6


309


2



68


55


133

-Henry Fox, soldaat bij het South Lancashire Regiment ontving de Military Medal (MM).


91

1042

-de Noorse luitenant-vlieger Henning Leifseth diende in het Squadron 331[1] van de Royal Air Force toen hij met zijn Spitfire boven Duinkerke door het Duitse luchtafweer (FLAK) op 21 juli 1942 werd neergeschoten.[2]

-Edward Noble Warburton Birch, luitenant-kolonel bij het Royal Army Service Corps en Vincent Christopher Brown, kolonel bij de Royal Marines ontvingen de Order of the British Empire. Laatstgenoemde ontving ook het Distinguished Service Cross (OBE, DSC).


-luitenant-kolonel Purves Alexander Kirsop werd tweemaal onderscheiden met het Military Cross en ontving ook de Territorial Decoration[3] (MC and Bar, TD)


-J. Hall, luitenant bij de Royal Naval Reserve werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-J. de C. Paynter, kapitein bij de Royal Air Force en George A. Drummond, luitenant bij de Royal Naval Reserve ontvingen het Distinguished Service Cross (DSC). Thomas Frederick Le Mesurier, kapitein bij de Royal Air Force ontving driemaal deze onderscheiding (DSC and 2 Bars).


-de luitenant-kolonels John Douglas Bell en James Gerald Fitzmaurice, majoor Ronald Hawkesby Thomas en onderluitenant Frederick Henri Anderson werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Norman John Starr en John Woodburn Gillan, allebei wing commander bij de Royal Air Force werden tweemaal onderscheiden met het Distinguished Flying Cross, laatstgenoemde ontving ook het Air Force Cross (DFC and Bar, AFC)


-Roland Anthony Lee, squadron leader bij de Royal Air Force en Jan Blazejewski, kapitein bij de Polish Air Force werden onderscheiden met het Distinguished Flying Cross (DFC).


-Douglas Reginald Scott, wing commander bij de Royal Air Force werd onderscheiden met het Air Force Cross (AFC).
Jack Reginald Bushell, piloot bij de Royal Air Force Volunteer Reserve werd onderscheiden met de Distinguished Flying Medal (DFM).


-R. Chappell, officier bij de Royal Navy werd onderscheiden met de Distinguished Service Medal (DSM).


-onderofficier Ernest George Finney, de korporaals A. Brook, E.J. McEvoy, G. Jackson en Henry George Cook ontvingen de Military Medal (MM).


-geleider Peter Johannes Laverlot van het Cape Auxiliary Horse Transport was slechts 16 jaar toen hij sneuvelde op 26 maart 1918.


-matroos Donald McLeod van de Royal Naval Reserve en kanonnier Ralph MacDonald van de Royal Artillery waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-soldaat William Fisher diende onder het alias William Fishenden bij het Northamptonshire Regiment.


-soldaat Wilfred Henry Gurney diende onder het alias Wilfred H. Stowers bij het Royal Warwickshire Regiment.

453

-Edward Thesiger Frankland Hood, luitenant-kolonel bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO). Hij ontving ook het Croix de guerre.


-kapitein F.H. White van de King's Own Yorkshire Light Infantry; luitenant John Ernest Appleyard van de Royal Engineers; luitenant Harold Beresford van de Royal Field Artillery en luitenant Edward Erskine Dilworth van de Australian Engineers werden onderscheiden met het Military Cross (MC). Kapitein William Raymond Fish van de Royal Air Force ontving deze onderscheiding tweemaal (MC and Bar).


-luitenant Hugh Fraser; compagnie sergeant-majoor Elijah Smalley; regiment sergeant-majoor William Edgar en sergeant W. Munday werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-Charles Stanley Kalman Whitfield, sergeant bij de Australian Infantry, A.I.F. werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-luitenant Edward Longden Coleman; compagnie sergeant-majoor William Urbain Sheedy; sergeanten Wyn Howard Cleary, Arthur Walter Franklin en Jack Heritage; korporaals Sydney Foster Erwin, Lachlan Maclean en A. Potter; pionier T. Henderson en soldaat George Frederick Jupp ontvingen de Military Medal (MM).

-Gerald Patrick Heavey, soldaat bij de Australian Infantry, A.I.F. was 17 jaar toen hij op 17 april 1918 sneuvelde.

-soldaat John Struss diende onder het alias John White bij de Australian Infantry, A.I.F..


-soldaat William Thompson Kenly diende onder het alias William Thompson Mitchell bij de Australian Infantry, A.I.F..



15



2


690

-John Herbert Jump, luitenant bij het The Loyal North Lancashire Regiment, H. N. Falcy, onderluitenant bij de Northumberland Fusiliers en W.J. Williams, onderluitenant bij de Royal Welsh Fusiliers werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-onderluitenant John Cyril Chalmers, korporaal R. Baker en soldaat Ralph Hancock ontvingen de Military Medal (MM).


-de soldaten J.W. Bell en James O.H. Nicole waren 17 jaar toen ze sneuvelden.

-soldaat Ernest H. Huntington diende onder het alias George Stapleton bij de Australian Infantry, A.I.F.





41

1

129

-onderluitenant Thomas Henry Spanton en schutter A. Waterhouse, beiden van het King's Royal Rifle Corps werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-soldaat Walter Booth van het North Staffordshire Regiment en soldaat Alfred Bazil Gibson van het London Regiment (Royal Fusiliers) waren 17 jaar oud toen ze sneuvelden.



23



6



27





250


120

-de kapiteins P.F. Davy en Robert Colvill-Jones, allebei van de Rifle Brigade werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-sergeant S.J. Wilson (Royal Field Artillery) werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (DCM, MM).


-sergeant E. Bowler, de korporaals L.A. Knowles en Randal Byrne Crowe, de schutters William Curtis en D. Williams ontvingen de Military Medal (MM). Sergeant Reginald John Stacey ontving deze onderscheiding tweemaal (MM and Bar).


-Louis Harris, soldaat bij het 10th Bn. West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own) werd wegens desertie gefusilleerd op 7 november 1918. Hij was 23 jaar.

991

-George St. John Fancourt McDonald, majoor bij de Australian Heavy Artillery werd onderscheiden met de Distinguished Service Order (DSO).


-Kenneth Thomas Limbery, kapitein bij het Royal Army Medical Corps; Edward Cheney, luitenant bij de Australian Infantry, A.I.F.; John Neville Dennis, luitenant bij het Machine Gun Corps; Llewellyn Foster Edwards, luitenant bij het South Lancashire Regiment; John Henry Pickersgill, luitenant bij het Cheshire Regiment en Colin Gernon Palmer Campbell, luitenant bij de Royal Field Artillery werden onderscheiden met het Military Cross (MC). Richard le Brun Nicholson, majoor bij het Cheshire Regiment ontving tweemaal deze onderscheiding (MC and Bar).


-de sergeanten Alfred Callaway Larter en George Richard Quinton en de korporaals Frederick Arthur Holmes, George Mears, H. Tallon en George William Batchelor werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-William John Clement Solomon, soldaat bij het Royal Warwickshire Regiment werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-Military Medal soldaat Edward Howard Pickard tweemaal (MM and Bar).


-Elise Kemp was een Nieuw-Zeelandse verpleegster bij de Territorial Forces Nursing Service. Zij kwam om tijdens een luchtaanval op 20 november 1917.


43


65

-A.M. Knipe, schutter bij het 1st Bn. Rifle Brigade was 17 jaar toen hij op 20 oktober 1918 sneuvelde.

289

-Charles Henry Fitz-Roy, luitenant bij de Canadian Infantry werd tweemaal onderscheiden met het Military Cross (MC and Bar).


-kapitein Harold John Blair en de luitenants Robert Elliott Brown, W. Hedhes, Robert Onebye Leach, allen officieren bij de Canadian Infantry en de luitenants James Hughs Morwick en T.A. Smith, beiden van de Canadian Motor Machine Gun Brigade werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-er zijn 24 militairen die de Military Medal (MM) ontvingen waarbij sergeant H. McInnis tweemaal (MM and Bar).

-Lorne Martin Howell, soldaat bij de Canadian Infantry was slechts 17 toen hij sneuvelde op 29 september 1918.

-John Joseph Campbell soldaat bij de Canadian Infantry deed dienst bij het Britse leger onder het alias John McLeod.


963

Shot at dawn : driver B De Fehr plot 1 rij A graf 13


1



24



14


624

-de luitenants Eric Talbot Allan Ingram van de Royal Inniskilling Fusiliers, Frederick Egerton Sanders van de The King's (Liverpool Regiment) en John Scott Whyte van de Cameronians (Scottish Rifles) en de onderluitenants Horace Nickson Ellis van het Machine Gun Corps (Cavalry) en Norman Henry Gershorn Blackburn van het Royal Berkshire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC). Majoor F.A. Robinson van het Tank Corps ontving tweemaal deze onderscheiding (MC and Bar).


-Richard Curnow Perry, compagnie sergeant-majoor bij de Cameronians (Scottish Rifles) en Albert Percy Sargeant, compagnie sergeant-majoor bij de Cameronians (Scottish Rifles) werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-compagnie sergeant-majoor James Stewart McIntosh van de Black Watch (Royal Highlanders); sergeant A.E.Marsh van de Royal Garrison Artillery en artillerist W. Hargreaves van de Royal Field Artillery werden onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-er zijn nog 22 militairen die de Military Medal (MM) ontvingen. Soldaat Tom Pearce van het Bedfordshire Regiment ontving deze onderscheiding tweemaal (MM and Bar).


-kanonnier Harry Hartley Howarth diende onder het alias Harry Hartley bij de Royal Field Artillery.


9

-James Patrick Murphy, sergeant-majoor bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-Duncan McLean, onderluitenant bij het Otago Regiment, N.Z.E.F werd onderscheiden met de Military Medal (MM).


40



7



2


534

-W.W. Fitch, sergeant bij het Lincolnshire Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-soldaat William Hall van de Northumberland Fusiliers was slechts 16 jaar toen hij sneuvelde.
schutter Walter W. Shephard en de soldaten James F. Hicks, S. Heap en Thomas L. Crowe waren 17 jaar toen ze sneuvelden.

139





13


13


3


589

-Stuart Campbell Taylor, brigadegeneraal bij de General Staff, 93rd Inf. Bde. late commanding 15th Bn. West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own) ontving de Distinguished Service Order (DSO). Hij was 45 jaar toen hij sneuvelde op 11 oktober 1918 en is de hoogste in rang op deze begraafplaats.


-kapitein Johannes Christoffel Scheepers, de luitenants Alfred Thomas Hill, Cleve James Scott en Colin Lawson Smith en de onderluitenants William Henry Banham, R. Dean, Douglas Cecil Mackie en James Veitch werden onderscheiden met het Military Cross (MC). Kapitein G. Rowley ontving deze onderscheiding driemaal (MC and 2 Bars).


-de sergeant-majoors John Patrick Gallagher en Edward John Leonard en de sergeant Thomas Read werden onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-de sergeanten Thomas Faulkner Lyttle en Ernest Edward Simmonds en de korporaals Frank Wright en Frederick Septimus Knagg ontvingen de Distinguished Conduct Medal (DCM). Laatstgenoemde ontving ook nog de Military Medal (DCM, MM).


-Soldaat Harry Hendricks van het 2nd Bn. Leinster Regiment werd wegens desertie geëxecuteerd op 23 augustus 1918. Hij was 46 jaar.

3





10



7



1


553

-Roger Gresley, majoor bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-John Edward Moclair, sergeant bij het Royal Irish Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-onderluitenant John Long; sergeant-majoor William Henry Shaw en de soldaten J. Waddington en William Inman ontvingen de Military Medal (MM).


-korporaal William John Irvine van het 1st Bn. King's Own (Royal Lancaster) Regiment werd op 20 april 1915 wegens desertie gefusilleerd. Hij was 19 jaar.


-soldaat James Kershaw van het 1st Bn. King's Own (Royal Lancaster) Regiment werd wegens desertie op 26 april 1915 gefusilleerd.

442

-Colin Balfour, majoor bij het East Yorkshire Regiment; D. Oake, kapitein bij het General Service Corps en Walter Collings, luitenant bij het Monmouthshire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Moses Heaslip, sergeant bij het Military Police Corps werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-Herbert Thomas Starkey, kanonnier bij het 32nd Field Regt Royal Artillery was slechts 16 jaar toen hij sneuvelde op 27 mei 1940.


-Charles William Knight, soldaat bij het 10th Bn. Royal Welsh Fusiliers, werd wegens moord gefusilleerd op 15 november 1915. Hij was 28 jaar

137

-Allan Torrance Doig, luitenant bij de Australian Infantry werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de korporaals James Stewart, J. Davies en N. Reilly ontvingen de Military Medal (MM).


3



52


1


14



9


617



39

-sergeant R.H. Jones en soldaat W.T. Reynolds werden onderscheiden met de Military Medal (MM)


-Er ligt ook een Rus die stierf als krijgsgevangene tijdens de Duitse bezetting in de Eerste Wereldoorlog.

1

124

-Frank Pearce Pocock, luitenant bij de Royal Navy werd onderscheiden met de Distinguished Service Order en tweemaal met het Military Cross (DSO, MC and Bar).


-Rayner Harvey Johnson, majoor bij de Royal Garrison Artillery werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-korporaal William Renwick (South Staffordshire Regiment), kanonnier Henry John Absalom (Royal Garrisson Artillery), soldaat Alfred Carter (Worcestershire Regiment) en matroos R. Wilson (Royal Naval Volunteer Reserve) werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


6


87

97



3


1

82


17


6



1


839

-Harry Ronald Collier, kapitein bij de King's Own Scottish Borderers; Georges Shearer, kapitein bij het York and Lancaster Regiment; Percival Francis Reed, luitenant bij de Australian Infantry, A.I.F. en James Logie Young, luitenant bij de Black Watch (Royal Highlanders werden onderscheiden met het Military Cross (MC). Kapitein Edward Leslie Marshall van de Royal Inniskilling Fusiliers ontving deze onderscheiding tweemaal (MC and Bar).


-Arthur Henry Ball, kanonnier bij de Royal Field Artillery werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (DCM, MM).


-Philip Thornton, sergeant bij het Royal Warwickshire Regiment werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-William McGregor Peattie, sergeant bij het Tank Corps werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-er werden nog 21 militairen onderscheiden met de Military Medal (MM) waaronder sergeant Roderick Jesse Walder en soldaat J.R. Jones tweemaal (MM and Bar).


-soldaat A. Morris diende onder het alias Frederick Rodgers bij het Royal Warwickshire Regiment.


-soldaat A.W. Botterill diende onder het alias A.W. Davies bij de Black Watch (Royal Highlanders).


9


107

-Malcolm Douglas Schell, sergeant bij de Princess Patricia's Canadian Light Infantry (Eastern Ontario Regiment) werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-korporaal Harold James Ward (Canadian Infantry) werd tweemaal onderscheiden met de Military Medal (MM and Bar).


-korporaal Ernest Battell Shields en soldaat George Albert Rose (beide dienend bij de Canadian Infantry) werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-Volgende militairen dienden onder een alias bij de Canadian Infantry:

sergeant J. Colburn als J. Burr.
soldaat Michael Joseph Mullaney als Michael Joseph Keefe.
soldaat Lemuel Wilmot Payson als J.B. Howard.

110

667

9










235

-Ronald Sinclair Kennedy, kapitein bij het Royal Army Medical Corps werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Joseph Mitchell, compagnie sergeant-majoor bij de Northumberland Fusiliers werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-sergeant C.E. Smith, de korporaals T.J. Hedge en F. Orgill en de soldaten J.A. Ellis, H. Quarton en H. Roebuck ontvingen de Military Medal (MM).

104

-Soldaat William Thomas Spry van het 2nd Bn. Royal Fusiliers, werd wegens desertie gefusilleerd 15 juni 1918. Hij was 29 jaar


2


5

49

-W.D. James, onderluitenant bij de Royal Welsh Fusiliers en Joshua Fielding, soldaat bij het Welsh Regiment werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


5


444





3


201

-Wallace Lloyd Algie, luitenant bij de Canadian Infantry werd onderscheiden met het Victoria Cross (VC), de hoogste Britse militaire onderscheiding.


-luitenant William Forbes Ferrier, sergeant John Patrick Lynch, de korporaals C.H. McInnis, Carlotte Noftall en J.P. Souter, kanonnier Walter Smith en de soldaten John Henry Belt, Francis William Porter en Raynor Wright ontvingen de Military Medal (MM).


-soldaat H.W. Dodson diende onder het alias J. Wilson bij de Canadian Infantry.


-soldaat C.A. Douglass diende onder het alias G. Fox bij de Canadian Infantry.

103

-Ira Warren Gunn, sergeant bij de Australian Infantry, A.I.F. werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-soldaat Robert Boyton van de Irish Guards werd tweemaal onderscheiden met de Military Medal (MM and Bar).


-sergeant Harold Robinson Elliot en soldaat Robert Lelie Eames werden onderscheiden met de Military Medal (MM).

62

-Thomas Dundas, compagnie sergeant-majoor bij de Seaforth Highlanders werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-soldaat Henry McMillan diende onder het alias Henry Fisher bij de Cameron Highlanders.


19






3


1469

-C. Bartlett, majoor bij het Royal Sussex Regiment; Vivian Sumner Simpson, kapitein bij het York and Lancaster Regiment; Cyril Dick Carr, luitenant bij Royal Engineers; William Martin Bermingham, luitenant bij het Australian Machine Gun Corps en de onderluitenants E. McDermott (East Yorkshire Regiment), G.T.S. Rumball (Royal Fusiliers), Samuel Wilfrid Wayte (Royal Field Artillery), Bernard Bocking (Yorkshire Regiment) en John Cyprian Lott (East Lancashire Regiment) werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Percival Wilfred Sturt, sergeant bij de Royal Field Artillery en E. Simpson, soldaat bij het West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own) werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-er zijn 25 militairen die de Military Medal (MM) ontvingen. Daarbij ontving artillerist M.G. Wallis deze onderscheiding tweemaal (MM and Bar) en sergeant F.G. Boxall ook de Meritorious Service Medal (MM, MSM).


-pionier H.C. Moffatt van de Canadian Railway Troops en soldaat J. Patterson van de South Wales Borderers waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-soldaat David McKenzie diende onder het alias D. Summerville bij de Australian Infantry, A.I.F..


4





3


2


44










137

330

-Alfred Ernest Horwood, majoor bij de New Zealand Field Artillery, Malcolm John Morrison, kapitein bij het Canterbury Regiment, N.Z.E.F en Eustace John Krog, luitenant bij het East Yorkshire Regiment werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Leigh Kilpatrick, soldaat bij de Australian Infantry, A.I.F werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de sergeanten H. Dunlop, J. Firth, William Joseph Jones, G. Keith en James Ryan, de korporaals Lloyd Carnegie Howes en J.A. Smith en de soldaten S. Atkinson, Walter Gerald Messenger en J.W. Wilkinson ontvingen de Military Medal (MM).


-kanonnier Edward James Busby diende onder het alias Edward James Bushey bij de Royal Field Artillery.


-soldaat Herbert Henry Summner diende onder het alias H.H. Summers bij de Australian Infantry, A.I.F..

-Ernest Worsley, soldaat bij het 2nd Bn. Middlesex Regiment, werd wegens desertie gefusilleerd op 22 oktober 1917.

1828

-soldaat Isaac Myers diende onder het alias I. Smith bij de Royal Fusiliers.


-Harry Walker, luitenant-kolonel bij de Black Watch (Royal Highlanders) werd vereerd met de Order of Saint Michael and Saint George (CMG).


-John Edward Sharman, vluchtleider bij de Royal Naval Air Service werd tweemaal onderscheiden met het Distinguished Service Cross (DSC and Bar).


-William John Robertson, majoor bij de Seaforth Highlanders werd vereerd met de Territorial Decoration (TD)


-George James Davies, regiment sergeant-majoor bij de Royal Scots Fusiliers werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-A. M. Durrant, kapitein bij de Royal Engineers; Cecil Edwin Hunt, kapitein bij de 34th Sikh Pioneers en David Harden Scott, luitenant bij het Royal Flying Corps werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-sergeant James B. Mitchell, de korporaals E. Gray en Henry Ibbodson, kanonnier Robert Matthews en de soldaten T. Brown, D. Black, Albert Walter Broughton, Emanuel Spiers en Henry William Wall ontvingen de Military Medal (MM).


-kanonnier George E. Evans en soldaat Alexander Wallace waren slechts 16 jaar toen ze sneuvelden.


-korporaal John Henry Baker was 17 jaar toen hij sneuvelde.

1


11





199

25

180

1319

-de Australische broers Arthur Matthews en Henry Matthews sneuvelden op 4 juli 1916 en liggen naast elkaar begraven. Een derde broer, onderluitenant Frederick William Matthews sneuvelde eveneens en ligt begraven in A.I.F. Burial Ground in Flers (Somme).


-John Gordon Brown, kapitein bij de Royal Fusiliers werd onderscheiden met het Military Cross (MC).


-James Cowan, korporaal bij de Argyll and Sutherland Highlanders werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-A. Berry en Alfred Charles Smith, allebei kanonnier bij de Royal Garrison Artillery; G. Bone, soldaat bij het Royal Army Medical Corps en J. Watson, soldaat bij de Northumberland Fusiliers werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-onderluitenant John A.A. Moir, de kanonniers George C. Benton en W.A. Pamplin en de soldaten John H. Heald en Augustine Norman waren 17 jaar toen ze sneuvelden.


-sergeant William Charles Herbert diende onder het alias C.W. Adkins bij het Middlesex Regiment.


-soldaat A.T. Browne diende onder het alias Frederick Thomas Brown bij de Australian Infantry, A.I.F..


-soldaat Samuel Thomson diende onder het alias S. Torbett bij de Argyll and Sutherland Highlanders.


-soldaat Edward William Clifton diende onder het alias E.W. Leneard bij de Australian Infantry, A.I.F..


-soldaat John James Minshaw diende onder het alias J. Morrison bij de Northumberland Fusiliers.


17



33


12

1


4



2



2



1






27



2


236

-soldaat Manuel Bermudez was een Venezolaan die bij de Canadian Infantry diende. Op zijn grafzerk staat de volgende tekst: A son of Venezuela who fought and died for God's justice on earth.

-C.F. Commins, kapitein bij de Canadian Infantry werd tweemaal onderscheiden met het Military Cross (MC and Bar).


-de kapiteins Ernest Wilkinson Lawrence en Leslie Kenneth Belcher en de luitenants Chester William Halstead en Stewart Smith McLean werden onderscheiden met het Military Cross (MC). Deze officieren dienden bij de Canadian Infantry.


-Robert Kennedy, compagnie sergeant-majoor bij de Canadian Infantry werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en driemaal met de Military Medal (DCM, MM and 2 Bars).


-luitenant Charles Donald Nicol en compagnie sergeant-majoor Gilbert Fairbairn, beide dienend bij de Canadian Infantry en M. Duffy, sergeant bij het Canadian Machine Gun Corps werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (DCM, MM).


-sergeant J. Simpson en korporaal Thomas Douglas Gilbert, beide dienend bij de Canadian Infantry werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-nog 16 militairen werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


2


64

-korporaal J.H. Ward (Middlesex Regiment) werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal en de Military Medal (DCM, MM).


-korporaal Ephraim Zolowski en soldaat W.D. Clowes (Sherwood Foresters (Notts and Derby Regiment)); korporaal Joseph Willans Collinson (West Yorkshire Regiment (Prince of Wales's Own)); kanonnier F.A. Oliver (Royal Garrison Artillery) en soldaat E.J. Hield (Royal Army Medical Corps) werden onderscheiden met de Military Medal (MM).

19


8


7






1


1

179



1



2


97

-korporaal Wilbert John Campbell en soldaat J.G. McKay, beiden dienend bij de Canadian Infantry werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


-soldaat Horace Orchard diende onder het alias Robert Arnold bij de Canadian Infantry.

4


2



19



7



24



5



4


43



2



5





1704

-William Holmes, generaal-majoor bij de Australian Imperial Force - Commanding 4th Australian Div. HQ werd vereerd met de Order of Saint Michael and Saint George, de Distinguished Service Order en de Volunteer Officers' Decoration[2] (CMG, DSO, VD).


-Harold Charles Howden, majoor bij de Australian Infantry, A.I.F. werd tweemaal onderscheiden met het Military Cross (MC and Bar).


-Jesse Rodgers, onderluitenant bij het Otago Regiment, N.Z.E.F. werd onderscheiden met het Military Cross en de Military Medal (MC, MM).


-de kapiteins William Ellis Freeman en Ronald Guy Larking; de luitenants Gordon Wallace Markham Mills en R. Pearce en de onderluitenant Leonard Smith werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-de luitenants Thomas George Taylor en Alfred Cronin en de korporaals Alfred Nind Andrews, James Allan Dean en George Brown Fullerton werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-sergeant A. Arksey van het East Yorkshire Regiment ontving tweemaal de Military Medal (MM and Bar).


-er zijn nog 16 militairen die de Military Medal ontvingen (MM).

-A. Everitt, soldaat bij het East Yorkshire Regiment was 17 jaar toen hij op 4 september 1918 sneuvelde.

-sergeant Charles Tomlinson diende onder het alias G. Beresford bij de Australian Infantry, A.I.F..


-korporaal Hoani Te Okoro Wineera diende onder het alias John J. Naylor bij de Australian Infantry, A.I.F..


-soldaat Francis P. Beary diende onder het alias Francis Berry bij de Australian Pioneers.


-kanonnier Claude D. Guy diende onder het alias J.M. Smith bij de Australian Field Artillery.


-soldaat James Quillinan diende onder het alias James Lillas bij de Australian Infantry, A.I.F..


-soldaat William B. Kean diende onder het alias William H. King bij de Australian Infantry, A.I.F..

-Georges Latham, korporaal bij het 2nd Bn. Lancashire Fusiliers, werd wegens desertie gefusilleerd op 22 januari 1915. Hij was 23 jaar.


-Fortunat Auger, soldaat bij het 14th Bn. Canadian Expeditionary Force, werd wegens desertie gefusilleerd op 26 maart 1916. Hij was 25 jaar.


-Peter Black, soldaat bij het 1/4th Bn. The Black Watch, werd wegens desertie gefusilleerd op 18 september 1916.


-John King, soldaat bij het 1st Bn. Canterbury Regiment (New Zealand), werd wegens desertie gefusilleerd op 19 augustus 1917. Hij was 32 jaar.


8


182

-John Clark MacLean, kapitein bij het Otago Regiment, N.Z.E.F. werd tweemaal onderscheiden met het Military Cross (MC and Bar).


-Frederick Norman Birch, sergeant bij de Royal Engineers werd onderscheiden met de Meritorious Service Medal (MSM).


-de korporaals Peter Aitken en F. Price en de geleider A.E. Husband werden onderscheiden met de Military Medal (MM).


919



48

-Arthur Wright, soldaat bij het 11th Bn. Suffolk Reg. werd onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-Lancelot Smith, sergeant bij het 11th Bn. Suffolk Reg. ontving de Military Medal (MM).


-Voor 1 slachtoffer (soldaat Andrew Blair) werd een Special Memorial[1] opgericht omdat hij als krijgsgevangene oorspronkelijk op de begraafplaats van Haspres begraven was maar waar zijn graf later niet meer teruggevonden werd.


1


110

1

16


23











49

-William Alexander Irwin, luitenant-piloot bij de Royal New Zealand Air Force en Reginald Wiseman Brown, squadron leader bij de Royal Air Force Volunteer Reserve werden onderscheiden met het Distinguished Flying Cross (DFC).



1



1


306


9



69


95

-C.I. Spink, soldaat bij het Lincolnshire Regiment was slechts 16 jaar toen hij sneuvelde op 3 augustus 1915.

-korporaal Lipman Polack diende onder het alias H. Davis bij het Royal Berkshire Regiment.


-soldaat Robert Gordon diende onder het alias T. Sullivan bij het Royal Berkshire Regiment.



8



11



52



148

- Hugh Joseph Chichester-Constable en James Edward Weeks Rance, beiden majoor bij het Royal Warwickshire Regiment en Mervyn Ashley Edwards, onderluitenant bij de Royal Artillery werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-Soldaat W. T. H. Phillips, van het 1st Bn. Coldstream Guards, werd wegens desertie geëxecuteerd op 30 mei 1916.


4


113

-Charles Richardson, soldaat bij het The Loyal North Lancashire Regiment was 17 jaar toen hij op 28 juli 1915 sneuvelde.

822

-George Raymond Dallas Moor, luitenant bij het Hampshire Regiment ontving het Victoria Cross (VC) voor zijn moedig optreden tijdens een hevige Turkse aanval ten zuiden van Krithia (Dardanellen) op 5 juni 1915, waarbij hij een verloren stelling heroverde nadat alle officieren van de naast hem liggende sectie buiten strijd waren. Hij stierf ten gevolge van de Spaanse griep op 3 november 1918. Hij was 22 jaar. Hij ontving ook nog tweemaal het Military Cross (MC and Bar).


-John Gerald Manuel, kapitein bij de Royal Air Force werd onderscheiden met de Distinguished Service Cross (DSC).


-Arthur Hugh Aglionby, majoor bij de Royal Garrison Artillery; Owen Dyot Atkinson, majoor bij de Royal Engineers; Gordon Keigh Smith, kapitein bij het Royal Flying Corps en Norman Algernon Traylen, luitenant bij het Army Service Corps werden onderscheiden met het Military Cross (MC).


-compagnie sergeant-majoor H. Edwards en kanonnier C.H. Bradbeer werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-Frederick Percy Leybourn, onderluitenant bij het Manchester Regiment werd onderscheiden met de Military Medal (MM).


-A. Davids en Willie Peter Harris, beiden soldaat bij het 1st cape Coloured Labour Regiment, werden wegens moord gefusilleerd op 26 augustus 1919. Ook soldaat Karl Boos van hetzelfde regiment werd voor moord geëxecuteerd op 15 oktober 1919.


-soldaat A. Pink diende onder het alias A. Spink bij de King's Own Yorkshire Light Infantry.


-soldaat William Jones diende onder het alias William Lloyd bij de Canadian Infantry.


-soldaat Francis E. Flitcroft diende onder het alias F.E. Fletcher bij de Australian Infantry, A.I.F..


-soldaat Karl Boos diende onder het alias F. Alberts bij het Cape Coloured Labour Regiment.

147

-de korporaals C. Reah en I. Wood, beiden van het York and Lancaster Regiment werden onderscheiden met de Distinguished Conduct Medal (DCM).


-de korporaals Jonas Clarke en H. Peart en de soldaat H. T. Jefferey, alle drie van het York and Lancaster Regiment ontvingen de Military Medal (MM).

327

-Philemon Van den Steen is een Belgische soldaat die sneuvelde op 21 oktober 1917. Hij was 33 jaar.


-luitenant-kolonel Robert Whitehead Hammond en kapitein Alec William MacKay, beiden van de Royal Fusiliers werden samen met kapitein G.C. Rogers en onderluitenant Arthur Rex Hurden Noss, beiden van het Royal Flying Corps onderscheiden met het Military Cross (MC).


-sergeant S. Smallman, de kanonniers H. Hurcombe en R. Kuhler en de soldaat H. Mikes ontvingen de Military Medal (MM).


-Ian Duncan Farquharson, soldaat bij de Lancashire Fusiliers was 17 jaar toen hij op 22 oktober 1917 sneuvelde.

-pionier Arthur Hoof diende onder het alias A. Hough bij de Royal Engineers.


8